İstanbul Uçak Bileti

Nüfusu: 14.160.000

Yüzölçümü: 5.343 km2

İstanbul'un Tarihi

İstanbul,ülkenin en kalabalık,ekonomisi en gelişmiş,sosyo-kültürel olarak en önemli noktada bulunan ilidir. 2010 Avrupa kültür başkenti olarak seçilmesini bunu kanıtlar niteliktedir. İktisadi gelişmişlik bakımından dünyada 34.dür. Bir çok medeniyete beşiklik yapmıştır bu sebeple şehir baştan aşağı tarihi eserler,yalılar,sarnıçlar,kaleler,konaklar ve müzelerle çevrilidir. Gerek ülke içinde gerekse ülke dışında birçok insanın hayallerini süslemektedir. Birçok devlet tarafından paylaşılamamıştır. Yüzyıllarca süren savaşlar sonucu Fatih Sultan Mehmet önderliğinde Türkiye topraklarına eklenmiştir.Yüzyıllarca süren bu savaşlar bu muazzam şehir içindir. Her noktası,bir başka il için sıradan bir kaldırım taşı İstanbul'da çok özeldir. Her yerde her caddesinde,sokağında tarihi birçok şeye rastlamak mümkündür. Galataya giden kuytu sokaklarda yürümek, İstiklal caddesinin ışıklı kalabalığında bir gün geçirmek ,güneşin doğuşu ve batışını Mecidiye Camii'de izlemek , Büyükada'nın o bitmek bilmeyen yokuşlarında bisiklet sürmek, istisnasız en  güzel balık ekmeği Eminönü'nde yiyebilmek bu şehri çok çok güzelleştirmekte ve cazip hale getirmektedir. Osmanlı'dan izler taşıyan hamamlara,lale döneminde rengarenk çiçekler bürünen Emirgan'a, Tevfik Fikret'in evinin de olduğu muazzam manzaralı Aşiyan'a, renk renk ahşap yapıları olan Kuzguncuk'a , sahaf sahaf gezip Kapalıçarşı'ya uğrayabileceğiniz Beyazıt'a , eski kalelerle çevrili Fatih'e,Eyüp Sultan'a, Süleymaniye'ye gitmeden  yaşamak anlamsız kalmaktadır. 

İklim 

Konum olarak iki yakayı birleştirir vaziyettedir. Birçok iklimi bir anda yaşayabilen bir şehirdir. Karasal iklim,Akdeniz iklimi ve Karadeniz iklimine ev sahipliği yapar. Her bir bölgesi bir mevsimi karşılar. Yıllık yağış miktarı 700 mm civarındadır. Farklı iklimler yaşıyor olması uzun süreli hava olaylarının görülmesine engel olur. Bitki örtüsü genellikle makidir. Şehir ormanlık alan bakımından zengindir. Bir kısmı da çalılarla kaplıdır.

Görülmesi gereken yerler 

İstanbul Surları

7.yy'dan başlayarak inşa edilmişlerdir. Sarayburnu,Haliç,Ayvansaray,Yedikule ve Topkapı'ya kadar uzanırlar. 

Dolmabahçe Sarayı

Kabataş ve Beşiktaş arasında kalan bölümdedir. Dolmabahçe adını denizden yer alınıp doldurulması ile ortaya çıkan alan üzerine yapılmasından alır. 

Haliç

Batılılar Altınboynuz'da derler. Bir koydur kelime anlamı da nehirin koyudur. Ilk kolonileşmeler burada başlamıştır. Bizans İmparatorluğunun da denizcilik merkezidir. Sahil boyunca duvarlar uzanır bunun amacı şehri deniz filolarından korumak içindir.

Topkapı Sarayı

Günümüze gelmiş sarayların en eskisi ve en büyüğüdür. Saraydan çok küçük bir şehri andırmaktadır.500 yılı aşkın bir süre kullanılmıştır. Osmanlı padişahlarına ev sahipliği yapmış ve devletin merkezi olarak kullanılmıştır.

Kapalıçarşı

Beyazıt,Nuruosmaniye ve Mercan semtlerinin ortasındadır.Dünyanın en büyük çarşısı niteliğindedir. Yaklaşık 4.000 dükkan bulunur. Çalışan sayısı 25.000'dir. En yoğun zamanlarında yarım milyon insan barındırdığı rivayetler arasındadır. 91 milyon turist ağırlar.

İstanbul Havaalanları

Normal şartlarda kolay bir ulaşım yapısına sahip olan  fakat trafik ile zor hale gelen Atatürk Havaalanı , Sabiha Gökçen Havaalanı , Hezarfen Havaalanı olmak üzere 3 havaalanı vardır. Bunlardan Hezarfen Havaalanı özel uçakların kullanmış olduğu havaalanıdır. Yurt içi ve yurt dışı seferleri ile insanlara hizmet vermektedir. Servis,taksi ,otobüs ve özel araçlarla ulaşılabilir niteliktedir. Bu havaalanlarından bilet bulmak çok kolaydır. İstanbul'a Türkiye'nin her yerinden uçabilirsiniz. İstanbul uçak bileti fiyatları hakkında bilgi edinmek içinse birçok yol mümkündür. Uçak bileti satan gişelere danışabilir, internet üzerinden  rahatlıkla bilet fiyatlarını ögrenebilir ek olarak ucuz İstanbul uçak bileti olarak küçük bir ön araştırma yapabilirsiniz. Fırsat ve kampanyalarımızı takip ederek ise çok çok düşük fiyatlara uçuşunuzu gerçekleştirebilirsiniz. İstanbul'un tılsımlı tarihini bizzat yaşamak , her sokağında geçmişten izlerle tanışmak sizin i bir uçak bileti uzaklığınızdadır. Sizi durduran , hayallerinizi erteleyen biletler olmasın. Narbilet.com üzerinden bulabileceğiniz ucuz uçak bileti ile siz de İstanbul'un tarihi sokaklarında bir hayali daha gerçekleştirmenin mutluluğu ile gezinebilirsiniz. Ayrıca boğaz manzarasına en güzel gökyüzünden bakabilirsiniz. Geç kalmadan İstanbul'a uğrayın.